INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Zajmujemy się kompleksowymi usługami dotyczącymi instalacji elektrycznych. W zakres naszej propozycji wchodzi projekt, rozbudowa i wykonanie zarówno trakcyjnych instalacji, jak i inteligentnych systemów sterowania i zarządzania konkretnymi parametrami domu.

Tradycyjna instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna to niezwykle ważny element każdego domu czy też mieszkania. Pamiętajmy o tym, że tylko prawidłowo wykonany cały system gwarantuje bezpieczeństwo. Z tego też względu wszelkie etapy pracy powinniśmy powierzać specjalistom, posiadającym adekwatne wykształcenie, uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe. Prawidłowo wykonane instalacje elektryczne muszą być wykonane przy użyciu przewodów miedzianych z osobnymi przewodami ochronnymi. Bezwzględnie wymagane jest również zastosowanie zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami. Przy instalacjach domowych, trzeba pamiętać o wyłącznikach różnicoprądowych. Jest to o tyle istotne, że tego typu wyłączniki automatycznie wykrywają, czy energia nie płynie poza obwodem. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, to automatycznie odłączają one napięci, tym samym chroniąc nas przed niebezpieczeństwem. Pamiętajmy, że tylko prawidłowo wykonana instalacja elektryczna pozwala nam się czuć w pełni bezpiecznym we własnym domu.

Inteligentny system sterowania

W ostatnich latach, technika związana z instalacjami elektrycznymi niezwykle szybko się rozwinęła. Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się inteligentne systemy sterowania. Tak zwana inteligentna instalacja pozwala poczuć pełen komfort oraz wygodę podczas wykonywania codziennych czynności.

Użycie KNX, /EIB jako systemu do kontrolowania i sterowania wszystkimi elementami inteligentnego budynku, jest bardzo dużym ułatwieniem i niesie za sobą wiele korzyści. Chodzi tu przede wszystkim o funkcjonalność całego systemu a także o rozbudowane opcje z zakresu konfiguracji i integracji różnych elementów w całość. Warto zaznaczyć, że rozbudowanie systemu, nie sprawia żadnych dodatkowych problemów.

Przy użyciu tego typu systemu, mamy możliwość kompleksowego sterowania i nadzorowania pracy urządzeń przeznaczonych do:

  • oświetlenia
  • wentylacji i klimatyzacji
  • ogrzewania
  • audio – video
  • nadzoru i kontroli dostępu
  • sterowania pracą żaluzji i markiz
  • zarządzania energią
  • komunikacji z innymi systemami zdalnego serwisu i zarządzania

Sterowanie oświetleniem.

Dzięki inteligentnym systemom możemy obsługiwać każdy rodzaj lamp. Co ciekawe, jesteśmy w stanie różnie regulować moc (ściemniane) nie tylko żarówek zwykłych czy też halogenowych, ale również świetlówek (jarzeniówek), popularnych w ostatnim czasie lamp diodowych (LED)  oraz wszelkich innych.

Sterowanie ogrzewaniem.

Poprzez inteligentną instalację jesteśmy w stanie sterować każdym ogrzewaniem w domu, włącznie z ogrzewaniem i chłodzeniem nadmuchowych. Dotyczy to nie tylko ogrzewania, ale i klimatyzacji (np. grzejników i klimatyzatora rozbudowanego o funkcję ogrzewania).

Sterowanie osłonami okiennymi.

Inteligentne systemy sterowania pozwalają na zmianę położenia rolet, żaluzji i zasłon. Może je przykładowo przystawać do poziomu nasłonecznienia czy też oświetlenia.

Bezpieczeństwo.

W każdym domu ważne jest bezpieczeństwo. Inteligentne systemy pozwalają monitorować  w czasie rzeczywistym wszelkie wydarzenia sygnalizowane przez alarmy (np. pożarowe) i czujniki obsługujące ogrzewanie, oświetlenie, klimatyzację itp. Tym samym, system powiadamia nas od razu o wszystkich możliwie niebezpiecznych sytuacjach.

Włączniki.

Zaawansowane systemy inteligentnego sterowania używają przycisków wieloklawiszowych. Dzięki temu rozwiązaniu, nie musimy montować na ścianie baterii np. kilkunastu włączników. Tym samym z jednego miejsca możemy sterować wszystkimi lampami, roletami, czy też ogrzewaniem.

Możliwe jest również zastosowanie dotykowych ekranów LCD, zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Mogą być one montowane są w różnych miejscach, w zależności od preferencji klienta (np. stół, ściana itp.).

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.