KINO DOMOWE

Aby stworzyć system kina domowego, nie wystarczy kupić drogi odtwarzacz DVD/Blu-ray, oraz zestaw głośników, lub gotowe systemy zcentralizowane w jedno urządzenie. Na jakość obrazu i dźwięku ogromny wpływ ma rozstawienie głośników, wielkość pomieszczenia, w którym się znajduje oraz jego akustyka. Nie zapominajmy o świetle, które jest jednym z elementów tworzenia klimatu w pomieszczeniach.

Rozpoczynając prace projektowe zawsze uwzględniamy kilka składowych: Miejsce, wymogi o oczekiwania naszych klientów oraz możliwości finansowe. Staramy się dopasować system do potrzeb indywidualnych każdego z naszych klientów. Bardzo często mamy do czynienia z dwoma wariantami budowania systemu kina. Nie każdy z ma możliwość wygospodarowania jednego pomieszczenie przeznaczonego dla domowej rozrywki audio video, dlatego też możemy połączyć salon gościnny, który wieczorem za pośrednictwem odpowiednich urządzeń zmieni się w Państwa prywatną salę kinową.

Kino w salonie

Jeśli chodzi o konkretne elementy kina domowego, to zacznijmy od TV ogólno dostępnych ( nasza firma poleca zastosowanie TV typu plasma), ale nie zapominajmy o możliwości zastosowania ekranu i projektora. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi elementami projekcji jest wielkość obrazu oraz cena. TV o przekątnej 100cali będzie kosztował kilka razy więcej niż ekran i projektor o przekątnej 100cali.

Głośniki kina domowego najczęscie wysterują w zestawach 5.1 oraz 7.1

Zestaw 5.1

Prawdziwe kino domowe zaczyna się od systemu 5.1 (Głośniki: centralny, frontalne lewy i prawy, dwa efektowe tylne plus subwoofer), jest to, bowiem minimum gwarantujące uzyskanie przyzwoitego dźwięku przestrzennego.
Front (przednie), Center (środkowy), Rear (tylne), Subwoofer (niskotonowy)

Zestaw 7.1

W tym przypadku zestawu 7.1 Rozstawienie sześciu opisanych wcześniej głośników jest identyczne zmienia się liczba głośników efektowych do czterech. Fundowanie sobie rozbudowanego zestawu 7.1 Jest pożądane w wyodrębnionych salach kinowych, ale raczej mija się z celem w przeciętnym pokoju o niezbyt wielkich rozmiarach.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.