MONITORING CCTV

Monitoring to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, wykorzystywanych przy budowie różnorodnych systemów zabezpieczeń. Warto wspomnieć, że dzięki rozwojowi najnowocześniejszych technologii możliwe jest bezpośrednie połączenie kamery z sieciami komputerowymi. Dzięki temu możemy oglądać na naszym komputerze podłączonym do Internetu, czy też na samartfonie, obrazy z kamer, które są zainstalowane w różnych lokalizacjach .Pamiętajmy, że każda kamera sieciowa posiada własny adres IP i ponadto jest wyposażona w specjalny interfejs sieciowy.

W skład najprostszych zestawy telewizji przemysłowej wchodzą: kamera, monitor oraz zasilanie dla tych urządzeń. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie dowolnego, oddalonego  miejsca- takiego jak choćby brama wjazdowa, czy też jakiekolwiek pomieszczenie.

Często spotykamy się z sytuacją, że jedna kamera nie wystarcza do monitorowania danej przestrzeni i wskazane jest zamontowanie większej ilości. Wówczas należy podłączyć specjalne urządzenie pomiędzy poszczególnymi kamerami a monitorem. Umożliwia ono przełączanie obrazów z konkretnych kamer. Przełącznik, czyli switch posiada funkcję  automatycznego przełączania kamer na zaprogramowany czas, co jest niezwykle pożyteczne. Dzięki temu obraz z danej kamery jest widoczny na monitorze przez określony czas, a następnie się przełącza.

Jeszcze nie tak dawno , w telewizji przemysłowej stosowane multipleksery. Były to specjalne przełączniki elektroniczne, które pozwalały na wyjściu otrzymać obrazy ze wszystkich kamer, a następnie było to nagrywane na magnetowid. Multiplekser i magnetowid zostały dziś zastąpione przez cyfrowy rejestrator obrazu.

Dziś to jedno urządzenie pozwala sterować innymi sprzętami i pełni funkcję przełącznika, multipleksera, magnetowidu. Co najważniejsze, umożliwia ono również przesyłanie obrazu przez sieć lokalną czy też Internet.


Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.