TV SAT

Zajmuje się montażem szerokiej gamy urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej. Podczas przygotowywania projektu instalacji audio-vizualnej, nie zapominamy o instalacji TV/SAT. Oferujemy odbiór programów naziemnych i satelitarnych.

Rysunek podstawowego schematu instalacji TV SAT który najczęstsze zastosowanie ma w rozwiązaniach w domach. Takie sposób polaczenia pozwala nam na odbiór kanałów naziemnych i satelitarnych. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, wzmacniacz, sumator i rozgałęźnik na strychu. Tuner można zainstalować w salonie, należy jednak przewidzieć doprowadzenie dodatkowego przewodu od tunera do sumatora. Instalacja umożliwia rozwój w przyszłości o kolejny tunery czy monitoring.

Jeżeli dokonamy wyboru tunera HD to na telewizorze zostanie wyświetlony oraz w wysokiej rozdzielczości w zależności od emitowanego kanału , ale trzeba pamiętać, że sygnał przesłany przez modulator do pozostałych odbiorników jest w rozdzielczości SD.

Bardzo wygodne stało się korzystanie z tzw. Multiroomu, który proponują nam operatorzy satelitarni. Poniżej przykład podłączenia standardowego zestawu multiroom na dwa TV, jakie proponuje nam platforma N.

Zaletą takiego zestawu multiruumowego jest możliwość korzystania niezależnie z dwóch TV w tym samym czasie.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.